آب انداختگی بتن

آب انداختگی بتن

 

 

آب انداختگی به دو شکل در بتن اتفاق می افتد:

آب انداختگی نرمال

آب انداختگی به صورت یکنواخت در تمام سطح اتفاق می افتد که معمولاً در مقاطع با عمق کمتر رخ میدهد مانند دال و سقف و ... در این نوع آب انداختگی ذرات سیمان، ذرات ریز ماسه به همراه آب در سطح بتن بصورت یکنواخت جمع میشود و تفاوت رنگ با بتن اصلی به دلیل پخش یکنواخت قابل تشخیص نمی باشد.

آب انداختگی کانالی

آب انداختگی در حال افزایش، به صورت چشمه، در مسیرهای خاص که معمولاً در مقاطع با عمق بیشتر مانند دیوار، پی ها و ... در این نوع آب انداختگی ذرات سیمان، ذرات ریز ماسه به همراه آب در سطح بتن با یک رنگ متفاوت و به صورت چشمه ای جمع می گردد.

در حقیقت آب انداختگی در بتن به علت عدم توانایی ذرات جامع در نگه داشتن همه آب مخلوط بین خود و جلوگیری از ته نشین شدن آنها می باشد و معمولاً بعد از سخت شدن بتن متوقف می گردد. عامل اصلی در نرخ آب انداختگی بتن نسبت آب به سیمان می باشد و با بالا رفتن آن میزان آب انداختن بتن افزایش می یابد. همچنین نوع سیمان و میزان ریز دانه های بتن-فیلر- نیز روی نرخ آب انداختگی تاثیر دارند. بتن با سیمان ریزتر و فیلر مناسب نرخ آب انداختگی کمتری خواهد داشت. همچنین نرخ آب انداختگی به ارتفاع بتن - فشار بتن- نیز ارتباط مستقیم دارد و با افزایش ارتفاع نرخ آب انداختگی هم افزایش می یابد.

آب انداختگی بتن لزوماً عملی زمانبر نیست و اگر این عمل دست نخورده بماند و آب سطحی بخار شود نسبت آب به سیمان موثر مخلوط پایین می آید و مقاومت افزایش می یابد ولی لایه سطحی را سست میکند و مقاومت سایشی را پایین می آورد. همچنین بخشی از آب در هنگام بالا آمدن در ریز سنگدانه های درشت محبوس شده و چسبندگی سنگدانه به خمیر سیمان را کاهش می دهد و چون این فضاها در یک جهت قرار می گیرند نفوذ پذیری را در صفحه افقی افزایش می دهد.

 

 

مشاهده کاتالوگ محصولات گام بتن                                       دریافت کاتالوگ محصولات گام بتن

چه کسی آنلاین است

ما 87 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

با ما در تماس باشید

44827783 - 9821+

            44827603 - 9821+

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ایران، تهران، انتهای اشرفی اصفهانی، سیمون بولیوار، بعد از خیابان اقبالپور، پلاک 51، واحد 5    کد پستی: 1477763477